Σε 163 κεντρικά σημεία σε ολόκληρη την επικράτεια Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ θα πραγματοποιούν τη Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου δωρεάν rapid test COVID19.

Τα σημεία διενέργειας δωρεάν ελέγχων για Covid-19, εκ μέρους του ΕΟΔΥ, είναι τα εξής:

Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 11:00-17:00

Δ. Διονύσου, Πεντζερίδου 3, πολιτιστικό κέντρο του Αγίου Στεφάνου, 09:30-15:00

Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλέους 22, 09:30-15:00

Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00

Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00

Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00

Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00

Δ. Πετρούπολης, 2ο ΚΑΠΗ, Δωδεκανήσου & Κρήτης, 09:30-15:00

Δ. Χαλανδρίου, παλιό Δημαρχείο Χαλανδρίου, αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου, Γρ. Γυφτοπούλου & Γκίνη, πάνω από το ΚΕΠ, 09:30-15:00

Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00

Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00

1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-1

9:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)

2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)

3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)

4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)

5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)

6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)

7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)

Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 12:00-19:00.

Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ Πυλαίας, Πολυτεχνείου 11, 09:30 – 15:00.

Δ.Χαλκηδόνας, αγροτικό ιατρείο, Βαθύλακκος, 09:30-14:30

Δ. Κορδελιού- Ευόσμου,ΚΑΠΗ Κορδελιού, Μητρ. Καραβαγγέλη 12, 09:30-15:00

Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Β ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 09:00-15:00

8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:30-15:00

Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 11:30-17:00

Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.

Αιτωλοακαρνανία,ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30

Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη,Ναύπακτος, 09:00-14:00

Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00

Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 12:30 – 14:00

Άνδρος, Κέντρο Υγείας Άνδρου, 09:00-17:00

Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00

Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00

Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-15:00

Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-14:00

Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Βυτίνα, 9:00-11:30

Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Λαγκάδια, 12:00-13:30

Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας-ISO BOX, 08:30-15:30

Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 08:30-14:30

Αχαΐα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Πατρών, 08:30-20:30

Αχαΐα, Κέντρο Υγείας Β. Τομέα Πατρών, 08:00-20:30

Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00

Αχαΐα, Κέντρο Υγείας Αιγίου – Οίκημα Μάνα και Παιδί, 09:00-15:00

Βοιωτία,Πνευματικό Κέντρο Θήβας,Πινδάρου 112, 09:00-15:00

Βοιωτία,Παλαιό Δημαρχείο Βάγια Δήμου Θήβας,09:00-14:00

Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00

Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:30 – 15:30

Έβρος, Παλιό νοσοκομείο, Δήμητρας 19, 08:30 – 15.30

Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00

Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30 – 15:00

Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο Καπη Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκη Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00

Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-15.30

Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ,08:30-15:30

Ηλεία, Βάρδα,Δημαρχείο, 09:00-13:00

Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό κέντρο, 09:30-14:30

Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα,09:00-17:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

Ηράκλειο, ISOBOX, Προαύλιος Χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00

Ηράκλειο, Γάζι, ISOBOX, Πλατεία Δημαρχείου Γαζίου, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Χερσόνησος, ISOBOX, Προαύλιος χώρος ΤΟΜΥ Χερσονήσου, 09:30-14:30

Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00

Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30

Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00

Θεσπρωτία, Παλαιό ΚΕΠ Πέρδικας, 10:00-14:00

Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00

Ιωάννινα, Παρακάλαμος, 11:30 – 13:00

Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30

Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00

Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00

Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-14:00

Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00

Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 -14:00

Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00

Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00

Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30

Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30

Κέρκυρα, Κοινοτικό Ιατρείο Αχαράβης,Αχαράβη, 09:30-14:30

Κεφαλληνία, Μεσοβούνια (Κέντρο Υγείας), 10:00-14:00

Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

Κιλκίς, Νέο Γυναικόκαστρο, Πρώην Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00

Κιλκίς, Ξυλοκερατιά, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00

Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15-15:15

Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α, 08:15- 15:15

Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30

Κόρινθος, Πολυιατρείο Καλλιάνων, 10:00-14:00

Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-15:30

Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30-16:30

Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Μολάων, 09:30- 14:30

Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30

Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00

Λάρισα,Τύρναβος / Είσοδος Δημαρχείου, 08:00-12:00

Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ, 13:00-15:30

Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 08:00-15:30

Λάρισα, Μύλο του Παππά, 08:00-15:30

Λάρισα, Κέντρο Υγείας Ελασσόνας, 09:00-12:00

Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00

Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00

Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45

Λέσβος, Πολιχνίτος, 10:00-14:00

Λευκάδα, ΚΑΠΗ Λευκάδας, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00

Λήμνος, Καλλιοπη, αγροτικο ιατρειο Καλλιοπης, 09:00-10:30

Λημνος, Κοντοπουλι, αγροτικο ιατρειο Κοντοπουλιου, 10:45-14:45

Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:30-15:30

Μαγνησία, Μεταξουργείο Δήμου Βόλου, Καραμπατζάκη & Αναπαύσεως 09:00-14:30

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Είσοδος Μεγάρου Χορού (Εκπαιδευτικοί/Μαθητές), 08:30 – 19:30

Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 08:30 -15:00

Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30

Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30 – 14:30

Νάξος, Ιατρείο Δαμαριωνα, 07:30 – 08:30

Νάξος. Ιατρείο Φιλοτι, 09:00 – 10:00

Νάξος, Ιατρείο Χαλκι 10:30 – 12:00

Νάξος. Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου. Χώρα, 07:30-14:30

Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00

Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30

Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:00-14:45

Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο ,Πάτμιον, 08:00-15:00

Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30

Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00

Πιερία, Αστική Σχολή, Κατερίνη. 08:30-15:30

Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο Πρέβεζας, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-14:00

Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Καναλακίου, Καναλάκι, 09:00-11:00

Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο Πάργας, Πάργα, 11:30-13:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ.Γαβριήλ, 09:00-14:00

Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-15:30

Ρόδος, Αίθουσα Πολλαπλών Εκδηλώσεων Ψίνθου, Ψίνθος, 09.00-14.30

Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00

Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, (στενό Τρ. Πειραιώς), 08:00-14:00

Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 09:00-11:30

Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00

Σάμος, Γήπεδο Καρλοβάσου, 08:00-13:30

Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30

Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30

Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00

Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00

Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30

Τρίκαλα, Ε Καπή, 10:00-15:30

Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00

Τρίκαλα, Κ.Υ Πύλης, 09:00-10:30

Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00-15:00

Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30

Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμύνταιο ,Δ. Μακρή 36, 08:30 – 14:30

Φλώρινα, Συνταγματάρχου Σωτηρίου 1 ( Αίθουσα ΚΑΠΗ) , 09:00 – 14:30

Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00

Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-11:30

Χαλκιδική, Δημαρχείο Γαλάτιστας, 12:00 – 15:00

Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 14:30

Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 11:30 – 16:00

Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00

Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

Πηγή: in.gr